Play Off MOP

Finále MOP se uskutečnilo na ZS v Hořovicích.

Proti sobě nastoupili vítěz základní části skupiny A SK Velc Žilina a postrach favoritů ve vyřazovacích bojích Spartak Žebrák. Ten měl navíc výhodu domácího prostředí. Žilina ovšem nenechala nic náhodě a ve finálepřesvědčivě vyhrála 7:2Vítězem MOP 2012/2013 je tak tým SK Velc Žilina.

Před finálovým utkáním se uskutečnil ještě zápas o 3. místo, ve kterém se utkal obhájce titulu Slavoj Obecnice s nováčkem MOP Jesenicí B. Po první třetině vedla Jesenice 3:1, ovšem v dalších třetinách se Obecnici podařilo vstřelit vždy 2 branky a zápas tak vyhrát v poměru 5:3.

V 2. kole (semifinále) Play off MOP zaskočil tým Žebráku dalšího favorita, tentokrát tým Obecnice. Základ úspěchu položil Žebrák výhrou na domácím ledě v poměru 2:0, když Obecničtí neskórovali ani z trestného střílení. V odvetě nejprve Obecnice náskok smazala, když vedla již 2:0, ale Žebrák dokázal vývoj zápasu otočit a vyhrát 3:2 i na ledě Obecnice.

Ve druhém semifinále nejprve Žilina jednoznačně vyhrála na ledě Jesenice B 6:2 a zdálo se být téměř jasno. Jesenické béčko ovšem dokázalo Žilině porážku oplatit, když vyhrálo na kladenském ledě 5:3. O postupu do finále tak rozhodovali samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil tým Žiliny.

Finále se uskuteční na Hořovickém ZS v sobotu 16.3. od 17:30

Žebrák - Žilina

Zápas o 3. místo se odehraje ve stejný den také v Hořovicích od 15:00

Obecnice - Jesenice B

V 1. kole Play off MOP uspěl podle očekávání obhájce prvenství tým Obecnice, který se ovšem po výhře na ledě HC Lány v poměru 7:4 v prvním zápase, strachoval o výhru v domácí (dle zpráv vyhrocené) odvetě, kterou vyhrál nakonec 2:1.

V jediném souboji , kde došlo k "překvapení" je postup Žebráku na úkor Černošic B. Oba zápasy skončily remízou (5:5 a 4:4). O postupu rozhodovaly samostatné nájezdy, kde byl úspěšnější právě tým Žebráku.

Zaděláno na překvápko bylo i v utkání mezi Jesenicí B a týmem Solopisk. První zápas totiž Jesenice B na prohrála 6:4. Doma ovšem nepřipustila vážnější problémy a po výhře 5:2 dovedla zápas do nájezdů, kde slavila úspěch.

V zápase Žilina - HK Příbram 99 postoupil favorit ze Žiliny (píšeme na jiném místě)

Rozložení semifinálových dvojic tak zejména díky Žebráku vyznívá ve prospěch skupiny B.

Žebrák - Obecnice

Jesenice B - Žilina

SK Velc Žilina - HK Příbram 99  8:1 (3:0, 3:1, 2:0)

24.2.2013 na Kladně

Odvetu 1. kolo Play Off MOP, jsme měli možnost sehrát na kladenském extraligovém ledě. Proti favoritovi jsme se chtěli pokusit vybojovat výhrou naději na postup přes samostatné nájezdy. Plány vzaly ovšem brzy za své, když domácí po necelých dvou minutách otevřeli skóre 1:0 a o chvíli později to již bylo 2:0. Pak přišlo pár šancí na kontaktní gól z naší strany, ale zůstalo u přání. Místo toho soupeř uzavřel účet první třetiny - 3:0. Ve druhé části se pak dostal do vedení 5:0. Následně přišel náš čestný úspěch z hole Sama 5:1. Poslední slovo ovšem měli opět domácí 6:1. V poslední třetině jsme se dál snažili o vstřelení branky, ale úspěšní byli znovu jen domácí. Konečné skóre 8:1. V Play Off jsme se snažili odvést maximum, ale soupeř byl nad naše síly. Žilina postoupila zaslouženě, disponuje kvalitním kádrem. O to méně pochopitelný je chybějící nadhled a postoj ublíženého týmu.

Branky a asistence: Sam

Sestava HK99 : Kimel - Charvy, Pedy - Topi, Drát, Beny - Lukši, Eli - Sam, Pepper, Toman - Válec, Pecolt - Lipi, Kari, Milan

Vyloučení: 11:11 + hosté 5+20min

HK Příbram 99 - SK Velc Žilina  2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

16.2.2013 V Příbrami (mh)

1. kolo Play Off MOP, historicky první vzájemné utkání s týmem SK Velc Žilina. Vzhledem k výsledkům v základní části byli favoritem hosté, ale v playoff je možné všechno a chtěli jsme uspět. Do zápasu jsme ovšem vstoupili jednoznačně méně soustředěně než hosté. Výsledkem bylo jejich rychlé vedení 0:2. Postupně jsme se do hry dostali, nejprve po tlaku nastřelil Pecolt tyč. O chvíli později Drát obstřelil hostujícího gólmana a snížil na 1:2. Bohužel jsme vzápětí opět nedokázali ubránit jeden z protiútoků a soupeř náskok navýšil 1:3. Druhá třetina přinesla vyrovnanější hokej, měli jsme dost šancí, ale skončila bez branek. Ve třetí třetině jsme opět nezvládli úvod a hosté zvýšili na 1:4 a následně na 1:5. Podařilo se nám už jen snížit skóre, když Topi přihrál přesně najíždějícímu Pecoltovi 2:5.

Branky a asistence: Drát (Topi) Pecolt (Topi)

Výsledky o 9-12 místo

Hořovice - Mníšek 5:12 na nájezdy postupují Hořovice. (První zápas vyhráli Hořovice 12:6)

Důl Kladno - Cerhovice 4:5 na nájezdy postupuje Důl Kladno

Mníšek - Hořovice 6:12

Cerhovice - Důl Kladno 2:6