Válec Cup 2013

Závěr se sezony je tradičně ve znamení memoriálu Zdeňka Valčíka, známého jako Válec Cup. Letos šlo již o 12. ročník.

V prvním utkání jsme nastoupili proti Staré Gardě Příbram a brzy po brankách Dráta a Beryho vedli 2:0. Gardě se ještě v první třetině podařilo snížit. V dalším průběhu Garda otočila až na 4:2 a zdálo se být hotovo. My se ale nevzdali, vyrovnali a před koncem zápasu dokonce znovu vedli 5:4. Chyběla cca minuta a půl do konce, když Garda stačila vyrovnat. Utkání tak skončilo 5:5.

Díky výsledku žila šance na první místo ve skupině a tím přímý postup do finále. Bohužel díky rozlosování jsme měli před druhým zápasem téměř 5ti hodinovu pauzu a to je pro Hákáčko smrtelné. Takové čekání totiž krátíme tradičně v restauraci. Snad z nostalgie k zeleným dresům bylo čekání na kolotoči zelených ... Alespoň byla sranda.

Díky vítězství Gardy nad týmy Start Luby v poměru 8:6 jsme věděli, že v dalším zápase musíme vyhrát o 3 góly, abychom hráli finále. V utkání jsme bojovali, ale opustilo nás střelecké štěstí. Nevyužili jsme spustu šancí a golman soupeře byl později vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Prohráli jsme 2:0, což je na vlas stejný výsledek s tímto soupeřem z loňského turnaje.

Z naděje na finále tak byl rázem zápas o poslední 6.místo. Pořád jsme tak mohli alespoň obhájit loňské 5. místo. Dlouho jsme byli o něco lepší, ale opět se nám nedařilo vstřelit branku. Nakonec se to povedlo Berymu, který nás poslal do vedení 1:0. Místo, abychom náskok navýšili, ale soupeř vyrovnal a následně se z trestného střílení dostal do vedení. Z naší strany to byl poté jen zmar a utkání jsme prohráli 4:1. Skončili jsme tak na posledním místě. Což znamená, že se příště můžeme odrazit ode dna.

Ve finále turnaje proti sobě nastoupil tým Staré Gardy Příbram a obhájce Válec tým. Po úvodní brance Válec týmu, Garda zvládla ještě vyrovnat, ale pak už Válec tým vykročil rázně za obhajobou a třetím vítězstvím v řadě, když nakonec vyhrál 6:1.

V zápase o 3. Místo vyhrál tým Start Luby nad VS sportem 4:1.

Sestava HK99: Kimel - Charvy, Jirka - Beny, Drát, Bery - Lukši, Eli - Smejky, Kléma, Lipi - Karel, Válec - STG, Kari, Hany

23.3. se na ZS v Příbrami uskuteční 12. ročník, Memoriál Zdeňka Valčíka. Prvenství bude obhajovat Válec Tým.Turnaj se odehraje v malé příbramské hale

HK99 se tradičně zúčastní . Loni jsme jen těsně nepostoupili do boje o 3. místo a nakonec obsadili místo páté. Naším cílem je být  minimálně na bedně a nejlépe turnaj po delší době znovu vyhrát. Informace o loňském turnaji najdete zde.

Informace o minulých ročnících najdete zde (po pravé straně)

14.20 – 15.30       HK PB 99 – Start Luby

15.30 – 16.40       o 5. Místo (3. Ve skupinách)

16.40 – 17.50       o 3. Místo (2. Ve skupinách)

17.50 – 19.00       o 1.místo (1. Ve skupinách)

19.30                  vyhlášení výsledků a předání cen

Pravidla:

Hraje se podle pravidel IIHF. Trestné minuty:  2 a 10 minut. Při nerozhodném výsledku nebo vedení jednoho z mužstev o 1 gól se poslední 2 minuty ve třetí třetině bude zastavovat čas. Předcházíme tím případnému  zdržování a spekulacím s výsledkem. V případě hromadné bitky nebo napadení rozhodčího bude zápas anulován a provinilé družstvo vyloučeno z turnaje.

Družstva vypíší před prvním zápasem soupisku, která bude obsahovat maximálně 16 hráčů a v průběhu turnaje nebude již možno soupisku doplňovat. Není dovoleno jednomu hráči nastoupit za více mužstev. Výjimku může udělit pořadatel (v případě zranění brankáře apod.)

O pořadí v tabulce rozhoduje:                              Hrací doba:

1. počet bodů (vítězství 2b., remíza 1b.)              1. 5 minut rozbruslení

2. vzájemný zápas                                             2. 3x15minut (hrubý čas)

3. rozdíl vstřelených a obdržených branek

4. vyšší počet vstřelených branek

5. los

Protest proti pravidlům může uplatnit každé družstvo za poplatek 200 Kč pořadateli, který bude v případě oprávněného protestu vrácen.

Dodatek k pravidlům: v každém mužstvu mohou hrát pouze dva hráči z Krajského přeboru 1 (hobby liga, okresní přebor a KP2 bez omezení)

Upozornění:  Každý hráč i každé družstvo hraje na vlastní riziko, tudíž pořadatel turnaje nenese žádné následky – především finanční, které mohou každému vyplynout z účasti na tomto turnaji.