Válec Cup 2012

31.3. 2012 na ZS v Příbrami

Tradičním zakončením sezony bývá turnaj "Válec Cup". HK99 se vždy účastnilo, ale letos mnoho nechybělo a 11. ročník turnaje mohl být bez nás. Lecos zřejmě napověděl již průběh samotné sezony. Nakonec se podařilo sestavit tým v němž se mísila HK zkušenost s dravým mládím, které sehnal náš golman. V prvním zápase jsme odehráli vyrovnanou partii s týmem Start Luby. Bohužel jsme doplatili na dvě vlastní chyby, a když jsme nevyužili šance prohráli jsme 0:2. Další zápas jsme sehráli proti VS Sport týmu a spravili si chuť vítězstvím 5:1. Poslední zápas proti týmu Hořovic pak určoval konečné pořadí ve skupině. Pokud bychom alespoň remizovali, hráli bychom o 3. místo. Hořovice se na turnaj dostavili v pěti lidech a tak jim v předchozích zápasech po vzájemné dohodě vždy někdo pomohl. Nutno podotknout, že hlavně HK99. Proti nám je doplnili nakonec dva hráči Válec týmu. I tak nastoupili v počtu pouze sedmi hráčů. My naopak dokonce v patnácti, protože jak slíbil, dostavil se Sam. Možná i změny v sestavě vedli k tomu, že první třetinu jsme projeli 0:3. Přesto jsme se zvedli a podařilo se nám dosáhnout na kýžený remízový stav. Nicméně dvě minuty před koncem rozhodčí necitlivě posoudil běžný souboj v náš neprospěch (Nutno potknout, že minimálně to samé v opačném gardu, pak nechal bez povšimnutí). Dlouho jsme odolávali, v závěru soupeřovi přesilovky mohli 2x vyhodit, ale 5 sekund před koncem zápasu soupeř ranou od modré strhl vítězství na svou stranu. Zklamání bylo veliké. Nakonec jsme našli motivaci a v zápase o 5. místo porazili Bílou Horu 6:2.

Vítězství v turnaji obhájil Válec Tým. další pořadí: 2. Start Luby, 3. Spartak Příbram, 4. Hořovice, 5.HK Příbram 99, 6. Bílá Hora, 7.VS Sport, 8. HC Tábor

Sestava HK99: Kymel - Charvy, Slon - Bery, Drát Topi, - Eli, Lukši - Kléma, Císi, Kozel - Lípa, Šmejky, Křivák, Sedli, Sam

16:00 - 17:00 o 1.místo 1 - 1           o 5.místo 3 - 3

31.3. se na ZS v Příbrami uskuteční 11. ročník, Memoriál Zdeňka Valčíka. Prvenství bude obhajovat Válec Tým.Turnaj se odehraje současně v obou příbramských halách

HK99 se tradičně zúčastní . Loni jsme jen těsně unikl postup do bojů o 3. místo.Naším cílem je být na minimálně na bedně a nejlépe turnaj po delší době znovu vyhrát. Informace o loňském turnaji najdete zde.

Informace o minulých ročnících najdete zde (po pravé straně)

Hrací systém

Hraje se dle pravidel IIHF. Hrací doba 2x20 minut hrubého času. Tresty 2 a 10 minut. O pořadí v tabulce rozhoduje nejprve počet bodů (2 body za vítězství , 1 za remízu), za druhé vzájemný zápas, pak rozdíl vstřelených  a obdržených branek a nakonec vyšší počet vstřelených branek.