HK Příbram 99 - Cerhovice 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

11.2.2012

Poslední zápas základní části jsme sehráli na domácím ledě proti Cerhovicím, kterým jsme v prvním zápase nechali jejich jediné dosud získané body. V zápase jsme šli do vedení, soupeř vyrovnal, ale první třetinu jsme vyhráli my. Ve druhé jsme získali rozhodující náskok i díky výbornému výkonu našeho brankáře. V poslední části ještě Sam završil hattrick a soupeř korigoval výsledek.

Sestava: Kymel - Eli, Lukši - Toman, Pepper, Sam - Slabič, Charvy - Milan, Drát, Topi - Karel, Jirka - Válec, Patrik

Branky a asistence: Sam 3x, Drát 2x , Topi, Milan?

Vyloučení:

Obecnice - HK Příbram 99 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

4.2.2012

Pokud jsme chtěli ještě pomýšlet na postup mezi nejlepší čtyči celky, bylo naší povinností ve zbývajících dvou zápasech zvítězit, i tak to ovšem nemuselo stačit. První z těchto zápasů měl navíc přívlastek derby, protože soupeřem byla Obecnice. Zápas se nakonec odehrál ve velké hale. V poslední době nám nevycházejí první třetiny, což se potvrdilo a soupeř šel do vedeníNásledně jsme vyrovnali, ale první třetinu nakonecvyhrála Obecnice. Ve druhé části jsme podali zlepšený výkon, který jsme ovšem nedokázali golově vyjádřit a tak třetina skončila bez branek.Velká šance se rýsovala i v úvodu poslední třetiny, ale opět jsme ji nevyužili. Naopak ihned z protiútoku soupeř zvýšil na rozdíl dvou branek. Marná byla další naše snaha. Místo abychom si vytvořili tlak a s výsledkem něco udělali, se náš výkon již jen zhoršoval a poslední gol zápasu dali opět domácí. Obecnice, která v tomto ročníku ještě neprohrála, tak potvrdila roli favorita a zaslouženě zvítězila.

Sestava: Lukáš - Eli, Lukši - Toman, Pepper, Sam - Slabič, Pedy - Bery, Drát, Topi - Karel, Jirka - Milan, Válec, Martin

Branky a asistence: Milan (Válec, Martin)

Vyloučení:

HK Příbram 99 - Černošice B 4:7 (0:4, 3:1, 1:2)

21.1.2012

Další důležitý zápas nás čekal na domácím ledě proti "béčku" Černošic. První třetinu jsme ovšem trestuhodně nechali soupeři, ačkoliv hlavně v úvodu jsme mohli asi 3x skórovat. Bylo jasné, že otočit takový zápas navíc s takovým soupeřem jako je obhájce loňského prvenství půjde velmi těžko. Přesto hned v úvodu druhé části, využil chyby hostí (voda) Drát, přihrál najíždějícímu Topimu , který nezaváhal. Pak Jirka střelou přes obránce překvapil golmana, aby poté , po přihrávce Topiho, Karel střelou z úhlu snížil na rozdíl jediného goluZnovu jsme dýchali. Bohužel v závěru třetiny přišla další využitá přesilovka hostí. K tomu se nepovedl tradičně vstup do další třetiny a soupeř znovu odskočil o 3 branky. Poté se Drátovi dorážkou po střele Lukšiho podařilo snížit. Stáhli jsme hru na dvě lajny, ale vzápětí (cca 15 minuta ?) rozhodčí vyloučili dva naše hráče najednou (každý jednoho). Dvojnásobnou přesilovku soupeř využil a rozhodl tak o konečném výsledku. Nás mohla mrzet hlavně zpackaná první třetina.

Sestava: Lukáš - Eli, Lukši - Toman, Pepper, Karel - Charvy, Pedy - Jirka, Drát, Topi - Jiuh ml., Válec, Bery

Branky a asistence: Topi (Drát), Jirka (?), Karel (Topi), Drát (Lukši)

Vyloučení:

Spartak Žebrák - HK Příbram 99 2:3 (1:0,1:1,0:2)

14.1.2012 hráno v Hořovicích

Domácí vedli již 2:0. Hákáčku se ale povedl obrat a získalo tak důležité vítězství v boji o postupovou čtveřici.

Pozn. Raritou utkání bylo , že znovu vypadlo plexi.

Sestava: ?

Branky a asistence ?

Vyloučení:

HC Cvočkaři Hořovice "B" - HK Příbram 99 9:5 (4:0,3:3,2:2)

8.1.2012 hráno v Hořovicích

K prvnímu utkání v novém roce jsem vyrazili na otevřený ZS do Hořovic. Bezkrevná první třetina v našem podání znamenala vedení domácích 4:0, přestože šance na vstřelení gólu jsme měli. Takže úvod zápasu nám tentokrát nevyšel. Tradičně v druhé třetině jsme hned z prvního střídání inkasovali znovu a za chvíli soupeř vedl již 7:0. V polovině třetiny Jirka vyndal se soupeřem plexisklo a zápas byl na chvíli přerušen. Spolu s deštěm , který se v tu chvíli spustil to pro nás ale bylo probuzení , když Topi , Eli a Pepper snížili stav. Navíc jsme měli znovu další šance. V poslední části jsme se pustili do útoku. Nejprve jsme znovu Samem snížili, ale soupeř kontroval a to samé pak ještě jednou. Zkomplikovali jsme si tak další prohrou postup mezi finálovou čtveřici. V první řadě výkonem a chybováním v první třetině, ale i v průběhu zápasu. Druhá věc je ,že soupeř využil navíc hráče z A týmu hrající vyšší soutěž (všechny góly ?). Tak širokým kádrem nedisponujeme.

Sestava: Marcel - Lukši , Eli - Jirka, Drát, Topi - Charvy, Pedy - Sam, Pepper,Toman - Karel, Milan

Branky a asistence - Topi (lukši), Eli, Pepper, Sam , ?

Vyloučení:

SKP Beroun - HK Příbram 99 5:8 (?)

18.12. 2011 Hráno v Berouně

Další odveta nás čekala na berounském ledě. Vyšel nám opět rychlý začátek v němž sehrál hlavní roli Sam, který za necelých 15 min nastřílel hattrick, ačkoli před zápasem tvrdil , že dneska hrát "hokej" nebude. Dál jsme se zbytečně tlačili dopředu a tím nabízeli soupeři šance, díky kterým dokázal snížit na 2:3. Po několika dalších šancích na obou stranách zvýšil náš náskok Topi a po něm 2x Drát na rozdíl 4 branek. Přesto soupeř ještě snížil na 3:6. Před poslední třetinou jsme si poněkolikáté zopakovali co hrát. Výsledek? Z nějakého (zřejmě taktického) důvodu zahajovala 3.třetinu druhá lajna. Navíc jsme měli přesilovku. Eli ovšem zahrál na modré na riziko a soupeř brejk využil, aby chvíli na to snížil na rozdíl jediného golu. Naštěstí jsme tentokrát vedení uhájili a náskok znovu zvýšili. Nejprve Eli napravil předchozí chybu a po něm Topi trefil přesně do víka. Po 4 zápasech bez výhry jsme tak opět naplno bodovali.

Sestava: Marcel - Lukši , Eli - Karel, Drát, Topi - Charvy, Jirka - Sam, Pepper,STG

Branky a asistence - Sam 4x, Drát2x (Topi), Topi 2x,

Vyloučení

Cerhovice - HK Příbram 99 6:5 (0:3, 3:1, 3:1)

9.12. 2011 Hráno v Hořovicích

V teplejším pátečním podvečeru jsme sehráli zápas na otevřeném ZS v Hořovicích. Počasí mělo vliv na kvalitu ledu, ale podmínky měla obě mužstva stejné. Úvod zápasu nám vyšel jako snad ještě nikdy. Během prvních 2 minut jsme se dostali do vedení 3:0. Nutno podoknout, že každému golu předcházela vyložená šance domácích a tak otřepané "nedáš - dostaneš" platilo v náš prospěch. Soupeř pokračoval v nebezpečných akcích, ale již od začátku nás držel golman. O přestávce jsme všichni věděli co hrát a jak náskok udržet. Bohužel nepadl osvědčený pokyn o konsegvetní hře a již při prvním střídání soupeř po našem námazu vstřelil první branku. Postupně se mu dokonce podařilo vyrovnat, ale byl to Milan, který vrátil vedení na naší stranu. Opět jsme si v kabině připomněli jak na to, ale Cerhovice v poslední třetině znovu vyrovnali. Přesto jsme ještě jednou, díky golu Karla, vedli. Postřele z dálky poté přišlo opět vyrovnání, aby si nakonec (jak sám přiznal), srazil střelu mířící vedle, do vlastní brány Eli. Cerhovice tak proti nám zaznamenali první výhru v sezoně.

Sestava: Marcel - Lukši , Eli - Jirka, Drát, Topi - Charvy, Karel - Sam, Pepper,Milan - Toman

Branky a asistence - Sam 2x, Drát (Topi), Milan, Karel

Vyloučení:

HK Příbram 99 - TJ Slavoj Obecnice 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)

3.12. 2011

Do derby jsme vstoupili s taktikou zaměřenou na zajištěnou obranu a v první třetině nám dokonale vyšla, když navíc jednu z přesilovek využil Sam a dorážkou nás poslal do vedení. Náskok jsme mohli ještě zvýšit, ale vyložené šance Dráta a jž nevím koho, zůstali nevyužité. Druhá třetina nám naopak hrubě nevyšla. Zejména její první polovina, kterou jsme hráli snad nepřetržitě v oslabení, čehož soupeř využil k otočení skore až na 1:3. Opět jsme se nevzdali. Nejprve prokázal maximální bojovnost Topi a po něm znovu Sam při přesilovce vyrovnal. Rozhodovat tedy měla poslední třetina. V ní jsme měli přesilovku při které rozhodčí nejprve ukázal na vstřelenou branku, ale Křivas měl puk v lapačce. Vyloučený hráč se tedy vracel zpět na trestnou. Hra pokračovala, když cca 12s před vypršením trestu skočil hráč Obecnice na led. Ztratili jsme na chvíli koncentraci, přestali hrát a Obecnice zmatku využila ke vstřelení rozhodujícího golu. Bylo velmi těžké znovu najít koncentraci, přesto Topi trefil spojnici nebo Karel z otočky jen těsně minul prázdnou bránu poté co zachytil špatnou rozehrávku hostujícího golmana. Na remízu, která by zápasu možná slušela více, jsme nedosáhli.

Doplatili jsme tak na porušení jedné ze základních hokejových pouček, a to že dokud rozhodčí nepřeruší hru, nesmíte za žádných okolností přestat hrát a chytat. Na druhou stranu o posunutém čase vyloučeného hráče nás nikdo neinformoval. Rozhodčí na to neupozornil kapitány nebo neinformoval obě střídačky.

Sestava: Marcel - Lukši , Eli - Jirka, Drát, Topi - Pedy, Karel - Sam, Pepper,Charvy - Válec, Milan

Branky a asistence - Sam 2x, Topi

Vyloučení: 12:6 + hosté 10min OT

Černošice B - HK Příbram 99 4:4 (1:1, 2:2, 1:1)

19.11. 2011

Na zápas proti obhájci prvenství v MOP a jednomu z favoritů naší skupiny, béčku Černošic, jsme vyrazili ve značně oslabené sestavě, ale dali  jsme dohromady alespoň 11 hráčů. I z toho důvodu byla taktika jasně zaměřená na defenzivu. Domácí (hráli na 3 kompletní pětky) tak měli od začátku více ze hry a snažili se o vstřelení branky, zatímco my se pokoušeli především o brejky či střelbu z dálky a spoléhali na výkon brankáře. K naší škodě nevyužil po přihrávce Jirky samostatný nájezd Topi , přesto jsme šli do nečekaného vedení , když při přesilovce za brankou vybojoval puk Sam a našel volného Peppera. Domácí ovšem za 2minuty po tlaku vyrovnali dorážkou. Do druhé třetiny se nám poté povedl vstup z říše snů. Byl to opět Pepper, který tečoval Eliho střelu při přesilovce, aby jen o chvíli později znovu zasunul kotouč, opět po přihrávce Sama, za záda dezorientovaného golmana. To vše do 3. minuty 2. třetiny. V tu chvíli jsme jsme se nechali zbytečně strhnout a snažili se hrát rovnocennou partii, což se nám vymstilo v 9.minutě, kdy jsme během půl minuty 2x inkasovali a soupeř vyrovnal (i díky vlastenci Válce). A oddechli jsme si, když Marcel chytil ještě trestné střílení. Do poslední třetiny jsme vstupovali s výhodou další přesilovky, ale v jejím závěru domácí útočník vstřelil gol z již zdánlivě promarněné šance, když ho předtím nedostatečně odstavil Lukši. V tu chvíli se zdálo být o výsledku rozhodnuto. Ovšem, přestože jsme toho již měli plné zuby, přišla chvíle Eliho. Nejprve prováhal příležitost ke střele, aby se vzápětí snažil nahrát Drátovi, ale přihrávku si srazili domácí do vlastní sítě a bylo znovu vyrovnáno. Pak jsme ještě 4 min před koncem dostali přííležitost v podobě přesilovky 5 na 3 , kterou jsme ovšem nevyužili a s vypětím všech sil jsme poté ubránili nečekanou remízu.

Soupeř měl samozřejmě spoustu šancí, které i díky skvěle chytajícímu Marcelovi neproměnil. Ale rád bych vyzdvihnul bojovnost, obětavost a disciplinovanost Všech hráčů, která vedla k nečekanému, ale úspěšnému výsledku !

Sestava: Marcel - Lukši , Eli - Prdek, Drát, Topi - Jirka, Válec - Sam, Pepper, Milan - Doktor

Branky a asistence - Pepper 3x (Sam 2x, Eli) , Eli

Vyloučení: 10:5 + domácí 10min OT

HK Příbram 99 - Spartak Žebrák 8:9 (4:3, 2:5, 2:1)

12.11. 2011

Ve třetím domácím zápase jsme nastoupili proti Spartaku Žebrák. Soupeř šel rychle do vedení 2:0, snížili jsme, ale soupeř znovu zvýšil náskok. Přesto se nám nakonec podařilo vývoj otočit a první třetinu jsme vyhráli. Ve druhé části jsme ale soupeře nechali znovu vyrovnat, navíc přišlo zbytečné vyloučení golmana, které soupeř využil a dostal se do vedení. Katastrofická desetiminutovka  v našem podání ovšem pokračovala dál a Žebrák zvýšil náskok až na 4:8. Nevzdali jsme se,bojovali dál a v závěru třetiny jsme dvěma góly snížili. V poslední části jsme vrhli všechny síly do útoku, místy jsme měli až drtivý tlak a spoustu šancí, ale soupeř stále hrozil z brejků. Gol jsme vstřelili ve 12. minutě a nadechovali se k vyrovnání. K němu měla pomoci další z mnoha přesilovek, ale Drát riskantní přihrávkou zpoza branky poslal soupeře do úniku a opět to bylo o dvě branky. Záhy se povedlo Elimu při přesilovce 5 na 3 znovu snížit, ale víc jsme už nedokázali. Zaznamenali jsme tak první porážku v sezoně, ovšem naprosto zbytečnou. Žebrák byl rozhodně k poražení, ale vlastní nedisciplinovaností (chyby, zbytečná vyloučení, neproměňování šancí) jsme to nedokázali.

Sestava: Marcel - Lukši , Eli - Jirka, Drát, Topi - Karel, Pedy - Sam, Pepper, Toman - Milan, Pepíno, Válec

Branky a asistence - Eli 2x, Topi 2x , Jirka, Drát, Karel, Sam

Vyloučení :

HK Příbram 99 - Hořovice B 8:3 (2:1, 2:1, 4:1)

5.11. 2011

Ve druhém kole jsme na domácím ledě přivítali Hořovické "béčko". Trenér hostí  před zápasem upozorňoval , že má v týmu 7 hráčů co to nikdy nehráli. V tom případě se , ale věnovali minimálně rychlobruslení. Když se k tomu přidal ještě náš laxní přístup od příchodu na zápas, převlékání, rozbruslení až k zápasu samotnému, šli jako první, po naší individuální chybě, do vedení hosté. Těžko jsme se dostávali do zápasu. Sice jsme se snažili tlačit dopředu, ale soupeř byl stále nebezpečný. Až v závěru třetiny se podařilo Drátovi se štěstím vyrovnat a nakonec jsme šli i do vedení. Druhá třetina měla podobný scénář. Nejprve soupeř opět po naší individuální chybě vyrovnal, aby vzápětí znovu Drát zvýšil na 3:2 a následně Válec na 4:2. Navíc nás několikrát podržel Marcel. V poslední části jsme ale znovu chybovali a dali tak soupeři šanci. Podařilo se nám ale využít přesilovku, když se od dorážky nenechal odstavit Toman. V tu chvíli jsme zlomili odpor soupeře, přidali další tři branky a nakonec přesvědčivě zvítězili.

Sestava: Marcel - Lukši , Pepíno - Jirka, Drát, Topi - Karel, Pedy - Sam, Pepper, Toman - Válec, Doktor

Branky a asistence - Drát 2x (Sam, Jirka), Karel 2x (Sam, Jirka), Toman (Pepíno), Válec (Karel, Sam), Sam (Pepíno, Toman), Doktor (Topi)

Vyloučení : 5:?

HK Příbram 99 - SKP Beroun 14:1 (6:0, 4:1, 4:0)

29.10. 2011

K úvodnímu utkání nové sezony 2011 - 2012 MOP, jsme nastoupili na domácím ledě proti týmu SKP Beroun.

Šlo o první zápas, nevěděli jsme co od soupeře čekat a tak jsme do něj vstoupili zodpovědně. Již ve třetí minutě se prosadil Válec, v šesté Topi a v sedmé načal cestu za čtyřmi goly v zápase Pepper. Ten s Topim v první třetině skórovali ještě jednou a když se k nim přidal ještě Karel bylo o vývoji zápasu rozhodnuto již po první třetině. Ve druhé části jsme nejprve soupeři dovolili vstřelit čestnou branku, ale i tu jsme vyhráli v poměru 4:1, když Hatrricku dosáhl Topi. Poslední dějství už mělo méně než treninkovou úroveň a výsledek jsme dotáhli až na konečných 14:1, což je nejvyšší zaznamenaná výhra v historii "Hákáčka" v soutěžním zápase. Zaznamenali jsme tak první vítězství v sezoně, ale v dalších zápasech to tak jednoduché určitě nebude.

Sestava: Marcel - Karel, Pedy - Jirka, Drát, Topi - Lukši, Eli - Sam, Pepper, Toman - Válec, Honza, Pepíno

Branky: Pepper 4x (Topi, Lukši, Toman 2x, Sam 2x) , Topi 3x (Drát 2x, Lukši) , Karel 2x (Topi, Válec, Jirka), Válec (Pepíno), Jirka 2x (Topi 2x, Lukši), Honza (Pepíno, Válec), Drát (Jirka)

Vyloučení :  3 : 6  využití 1:0

Diváků: průběžně asi 30 :)