Obecnice - HK Příbram 99 9:3 (2:1, 3:1, 4:1)

18.1.2014 v Příbrami

V posledním zápase základní části jsme nastoupili v příbramském derby proti Obecnici. Proti favoritovi jsme museli opět řešit problémy v sestavě a to na všech postech. Domácí se rychle dostali do vedení. V první části jsme ještě dotáhli na rozdíl jediného gólu. Do druhé části jsme šli s pokynem pohlídat dlouhé přihrávky za obranu na brejkové hráče domácích. Hned ve druhé minutě jsme přesně tohle ovšem dovolili a domácí zvýšili náskok, který zodpovědným výkonem kontrolovali a využívali další naše chyby. Ne že bychom neměli  šance (Drát, Milan, a další...), ale proti Obecnici, pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme tyto šance proměňovat. Na výsledek by tak neměli vliv ani dvě sporné situace v podobě neuznaného gólu Komajse za stavu 1:3 a hráče v brankovišti při jednom z inkasovaných gólů. Celkově šlo ale o pěkné a slušné utkání, o čemž svědčí poměr vyloučených, ve kterém byla podle očekávání lepší Obecnice.

Sestava: !Kimel! - Charvy, Pedy - Topi, Drat, Komajs, Milan - Lukši, Válec - !Beny!, !Kari!, Bery

Branky a asistence: Milan (Komajs, Topi), Beny 2X (Bery,Válec Pedy,)

Vyloučení : 3:2

HK Příbram 99 - Jesenice B 4:6(1:2, 3:1, 0:3)

11.1.2014 v Příbrami

V přímém souboji o playoff jsme v domácím utkání nastoupili proti Jesenici B. Hosté přijeli v 10, my jsme naopak po delší době měli k dispozici 3 útoky. Možná právě to byl pro nás paradoxně problém, protože jsme se nemohli dostat do tempa a když už jsme měli šance likvidoval je výborně chytající gólman hostí, jako například při úniku Tobolky nebo v přesilovce 5 na 3.Do vedení se tak dostali hosté 0:1. Nám se podařilo vyrovnat při vlastním oslabení, když Topi vybojoval dojetý kotouč, přihrál Drátovi a ten se štěstím skóroval do branky, kde v tu chvíli byli jen dva bránící hráči 1:1. Do konce třetiny jsme ovšem pustili hosty opět do vedení 1:2. Ve druhé části jsme se snažili zvýšit aktivitu, ale opět to byli hosté, kteří vsítili branku na 1:3. Teprve poté jsme začali lépe bruslit a častěji dostávali soupeře pod tlak. K obratu zavelel Komajs, který se prosadil 1na1 a střelou nad ledem a k tyči snížil na 2:3. Vyrovnání přišlo po Komajsově uvolnění Pecolta, který blafákem mezi betony nedal golmanovi šanci 3:3. Konečně jsme se dostali do zápasu a z naší aktivita vyplynulo trestné střílení po faulu na Beryho. Sám Bery při nájezdu zopakoval blafák mezi betony a poslal nás do vedení 4:3. V poslední třetině jsme samozřejmě chtěli hlavně bránit a čekat na protiútoky. Dokonce jsme na začátku dostali opět výhodu přesilovky 5na3, ale ta byla hodně jalová. A tak přišlo vyrovnání na 4:4. Znovu jsme se dostali do útlumu a záhy přišla další branka hostí 4:5. Zkusili jsme hru stáhnout na dvě pětky, šanci měl následně Kari, možná jsme měli i nějakou další, ale bez úspěchu. Naopak vítězství si pojistili hosté 4:6, kteří utkání odehráli dobře takticky.

Sestava: Kimel - Charvy, Pedy - Topi, Drat, Beny - Lukši, Tobo - Komajs, Pepper, Pecolt - Milan, Kari, Bery

Branky a asistence: Drát (Topi), Komajs (Tobo), Pecolt (Komajs), Bery (TS)

Vyloučení : 6:10

Cerhovice - HK Příbram 99 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

5.1.201a v Hořovicích

V důležitém utkání jsme nastoupili proti Cerhovicím, které ještě nevyhráli a tak o jejich maximální motivaci nebylo pochyb. Do prvních šancí se také dostali právě domácí, ale Kimel si přenesl formu z tréninku do zápasu. Pak jsme měli šance i my např. Drát a první třetina byla celkem vyrovnaná. Po dobrém napadání si dvakrát před brankářem vyměnili puk Komajs s Milanem, aby nás prvně jmenovaný poslal do vedení 1:0. O chvilku později zavezl puk Topi a zpětnou přihrávkou našel Dráta , který konečně skóroval 2:0. Ve druhé části jsme opět měli několik šancí (pár jich měli i domácí, ale opět Kimel), ale až v jedné z přesilovek tečoval úspěšně Milan 3:0. Ve třetí třetině jsme chtěli pokračovat v zabezpečené obraně, ale zbytečně jsme přenechali aktivitu domácím. Navíc na těžkém ledě nám rychle ubývaly síly a tak jeden z protiútoků dokázali domácí využít 3:1. Naštěstí Milan pěkně vyslal do samostatného nájezdu Kariho, který předvedl Forsberga jako vyšitého, 4:1. Domácí už nenašly síly na větší tlak a tak jsme získali cenné vítězství v boji o podstupové místo do play Off.

Branky a asistence: Komajs (Milan), Drát (Topi), Milan (Kari?), Kari (Milan)

Žebrák - HK Příbram 99 7:6 (4:3, 2:1, 1:2)

15.12.2013 v Hořovicích

Další venkovní utkání jsme odehráli v Hořovicích proti Žebráku, který byl v zápase favoritem. Opět jsme bohužel nebyli kompletní... Žebrák se brzy dostal do vedení 1:0. Nicméně o chvíli později se k puku dostal Milan a vyrovnal 1:1. Pak bohužel přišel gol domácích ze středního pásma 2:1. Znovu jsme ale vyrovnali, když se prosadil Tobo 2:2. Byli to ovšem opět domácí, kteří šli do vedení 3:2. Dokázali jsme znovu vyrovnat, když kotouč dorážel Topi 3:3. Po každém z těchto vyrovnání jsme si říkali to co před zápasem - hlavně dozadu, bez góla ... takže těsně před koncem třetiny jsme znovu inkasovali 4:3. Nutno podotknout, že dva góly byly údajně při naší přesilovce. Ve druhé třetině jsme se nejprve dostali do několika šancí my (Kari tyčka), ale úpěch opět slavili domácí a postupně zvýšili náskok až na 6:3. Zdálo se být rozhodnuto...Přesto se nám ve druhé třetině podařilo snížit, když se prosadil Drát 6:4. Do poslední třetiny jsme se snažili vyburcovat ... hrál se otevřený hokej se šancemi na obou stranách. A nám se podařilo nejprve snížit na 6:5, když Kari přebruslil domácí obranu a poté i vyrovnat (cca 5min před koncem), když se zpoza brány vytočil Drát a zasunul k bližší tyči 6:6. Bod byl pro nás v tu chvíli zlatý...Bohužel jsme znovu inkasovali po střele z kruhů necelé 2min před koncem a prohráli 7:6.

Samozřejmě domácí měli také spoustu šancí, a jestliže při některých gólech neměl Kimel čisté svědomí, tak při dalších šancích gólům zabránil ...Zákrok si připsal i Pedy, který v jednu chvíli gólmana zastoupil. Jenže dostali jsme již zmíněné góly při vlastní přesilovce, hattrick nám dal obránce, do zápasu jsme se dostávali postupně a chybělo nám víc důrazu, k tomu neproměněné šance ...i když 6 gólů venku není zrovna málo.

Sestava: Kimel - Charvy, Pedy - Topi, Drat, Beny - Lukši, Eli - Komajs, Kari, Milan, Tobo

Branky a asistence: Drát 2x (Topi, ?), Milan (Drát ?), Topi (Komajs ?), Kari, Tobo

Solopisky - HK Příbram 99 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

7.12.2013 v Černošicích

Do Černošic, kde je domácí led pro monetálního lídra skupiny B, jsme vyrazili s výraznými problémy v sestavě. Přesto jsme byli schopni podat dobrý výkon a sehrát vyrovnané utkání.

Sestava: Kimel - Charvy, Pepper - Topi, Drat, Beny - Tobo, Eli - Komajs, Sedli, Milan

Branky a asistence: Eli, Tobo, Milan

HK Příbram 99 - 0becnice 2:6 (1:4, 1:2, 0:0)

Vzhledem k problémům v sestavě jsme nejdříve navrhovali předehrávku příbramského derby v době čtvrtečního treninku, což nevyšlo. Absence v sestavě a zejména pak na klíčovém místě gólmana se nám nepodařilo vyřešit a tak na tomto postu zaskočila dvojka hostí. Zde je na místě poděkování Obecnici za zapújčení gólmana. V utkání jsme rozhodně nebyli favoritem a mohli jsme jen překvapit. Již ve druhé minutě se podařilo dostat Komajsovi zpoza branky a zasunout puk pod betony hostujícího gólmana 1:0. Chvilku na to se ocitl v obrovské příležitosti Drát, ale na třikrát se mu nepodařilo zakončit, když kotouč nakonec trefil přímo do lapačky brankáře. Místo dvoubrankového vedení tak přišlo rychlé otočení vývoje zápasu ve prospěch hostí až na 1:4. Ve druhé části hosté náskok navýšili, nám se podařilo skórovat v přesilovce 5 na 3, když Beny využil přihrávku Lukšiho 2:6. Právě Beny byl ještě několikrát po přihrávkách Dráta sám před brankářem, ale úspěšný nebyl. V poslední třetině již žádný gól nepadl, přestože nějaké příležitosti jsme měli (např. Drát). Stejně tak hosté spíše kontrolovali vývoj a výhru v utkání.

Po zápase pak v kabině ožil starý duch Háká ... Dvě basičky, Milan přidal tlačenku... Následovala hospoda...Všechno jsme naplánovali, teď už to jenom zrealizovat ;o) ...Z večírku se můžete těšit na nové perly v podobě hlášek, jen škoda, že všechny nebylo možné zaznamenat :o)

Sestava: Bruky - Charvy, Pedy - Topi, Drát, Beny - Eli, Lukši - Komajs, Válec, Milan

Branky a asistence: Komajs (Milan) , Beny (Lukši)

Jesenice B - HK Příbram 99  5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

17.11.2013 ve Velkých Popovicích

K prvnímu výjezdu jsme vyrazili do Velkých Popovic k utkání s Jesenickým B. Věděli jsme že domácí budou chtít za každou cenu získat první body, přesto jsme cítili šanci na úspěch. Na začátku utkání jsme také projevili vstřícnost, aby se utkání vůbec odehrálo. Do zápasu jsme se ovšem nemohli dostat a výsledkem byla inkasovaná branka z dorážky 0:1. Pak se nám podařilo vyvtvořit tlak ve třetině soupeře a Drát využil Topiho přihrávku zpoza branky 1:1. Domácí šli ovšem znovu do vedení 1:2. I tento náskok jsme stáhli znovu po tlaku před bránou, kdy po střele Dráta, dotlačil puk do branky Tobo 2:2. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení, když se přes domácí obranu prosadil Drát a odražený puk dorážel Topi 3:2. Následně přišli nejprve naše tři velké neproměněné šance (z toho jednou tyč) a sotva jsme si řekli na co si musíme dát pozor, bylo vyrovnáno 3:3. Tradiční rozehrávka v obranném pásmu pak znamenala nabídnutou šanci domácím a jejich vedení 3:4. Bohužel pak přišlo zranění Jirky a při jeho ošetřování uběhla značná část poslední třetiny. Získali jsme ale i výhodu přesilovky 5 na 3 a přestože nás rozhodčí úspěšně držel daleko od domácí branky, dostali jsme se do několika šancí na vyrovnání (zejména Drát), ale úspěšní jsme nebyli. Naopak soupeři při naší power play vyšlo buly ve středním pásmu, ze kterého padl poslední gól utkání 3:5. Kromě nevyužitých šancí a chyb jsme také doplatili i na vlastní nedisciplinovanost....

Sestava: Kimel - Charvy, Pedy - Beny, Drát, Topi - Lukši, Jirka - Tobo, Pepper,Komajs - Válec, Milan

Branky a asistence:   Drát (Topi),Tobo (Drát), Topi (Drát)

Vyloučení:

HK Příbram 99 - Cerhovice 6:2 (1:0, 3:1, 2:0)

9.11.2013 va malé hale ZS Příbram

Tým Cerhovic se představil s pozměněným kádrem a na začátku utkání nás lehce doslova převyšoval (zvláště obranná dovojice "Chára - Chára" byla zajímavá) a překonával lepším bruslením. Zatímco my jsme soupeře převyšovali jen věkem. Naštěstí si soupeř nevypracoval vyložené šance a my jsme po přepnutí na vyšší stupeň začali získávat více ze hry. Bohužel se nám v jeden moment zranili dva hráči (Topi, Eli) a museli jsme improvizovat v sestavě do doby, než se oba mohli vrátit do hry. Už to vypadalo, že nás opět budou mrzet nevyužité šance, když se v závaru před bránou prosadil Milan 1:0. Do druhé třetiny jsme vstupovali s výhodou přesilové hry, ale hned v první minutě jsme inkasovali 1:1. Pak jsme se dostali sami do oslabení, ale v něm Drát po přihrávce Topiho vrátil vedení na naší stranu 2:1. Ubránili jsme dlouhé oslabení, aby následně po střele Charvyho dorážel Válec 3:1. Jen o pár vteřin později se probil Lukši až za bránu, odkud nahrával najíždějícímu Drátovi a ten z první zvýšil vedení na 4:1. V závěru jsme se zbytečně snažili nepůjčit soupeři puk ve vlastní třetině tak dlouho, až jsme podruhé inkasovali 4:2. V samotném závěru se dostal do úniku Komajs a současně se sirénou byl faulován. Následovalo trestné střílení, které sám Komajs střelou mezi betony neproměnil. Ve třetí třetině jsme nejprve soupeři nabídli dvě přesilovky, ale ubránili se. Následně jsme využili protiútok, kdy Topi našel dojíždějícího Tobolku a vedli jsme 5:2. Pak ještě Drát nahrával Komajsovi, který šikovně tečoval za záda hostujícího gólmana 6:2. Závěr zajímavého utkání z obou stran, nám ulehčil soupeř vlastními fauly a výrazně nás již neohrozil.

Sestava: Kimel - Charvy, Pedy - Komajs, Drát, Topi - Lukši, Eli - Tobo, Pepper,Milan - Válec, Kari

Branky a asistence: Milan (Pepper, Pedy), Drát 2x (Topi, Pedy, Lukši), Válec (Charvy), Tobo (Topi), Komajs (Drát, Topi)

Vyloučení: 5:8

HK Příbram 99 - Dobřichovice 11:3 (4:1, 6:1, 1:1)

2.11.2013

Na zápas jsme se sešli v plném počtu na 3 pětky. Od začátku jsme nechtěli nechat nic náhodě, ale nejprve jsme pár šancí nedali. Do vedení nás poslal až Komajs, svým premiérovým gólem v dresu HK 1:0. Vedení pak navýšil Drát 2:0. Pak ale přišel Lukšiho námaz, nechal se obehrát a soupeř snížil na 1:2. Do konce třetiny jsme ale náskok zvýšili až na 4:1. Ve druhé části jsme byli produktivnější a vstřelili 6 branek. V poslední třetině tempo hry z naší strany výrazně polevilo, soupeř pokračoval v obětavém a bojovném výkonu, ale na obou stranách padl jen jeden gól. Získali jsme tak první a v tomto zápase povinnou výhru.

Sestava: Kimel - Charvy, Tobo - Topi, Drát, Beny - Eli, Lukši - Toman, Kari, Komajs - Peper, Jirka - Bery, Válec, Milan

Branky a asistence (zatím jen orientačně): Beny 3x (Charvy, Tobo, Drát, Topi), Milan 2x (Bery 2x), Bery 2x (Toman) , Drát 2x (Topi, Beny), Komajs (Toman), Lukši (Tobo)

Vyloučení: 2:6

HK Příbram 99 - Spartak Žebrák 3:6 (1:2, 1:0, 1:4)

26.10.2013 na ZS v Příbrami

V zápase proti favoritovi jsme se chtěli soustředit především na obranu, ale dostali jsme se hned i do vyložených šancí (Topi, Tobo). Další šanci už využil a první gól v dresu HK 99 vsítil po přihrávce Tobolky, Kari 1:0. Soupeř zvýšil tlak, dostal výhodu přesilové hry, ale ubránili jsme se. Skvělými zákroky nás držel Kimel. Po jednom z protiútoků, se nepodařilo vyhodit Pedymu, puk se ještě dostal za bránu, ale odtud již přihrávka našla volného hráče před brankou a bylo vyrovnáno 1:1. Chvilku před koncem třetiny přišla další zásadní chyba (osamocený hráč před naším brankářem) a nedůraz = vedení soupeře 1:2. Ve druhé části jsme po pár minutách dostali zpět do hry a opět si dokázali vytvořit šance. Ty měl i soupeř, ale Kimel pokračoval ve výborném výkonu. Nakonec se Topimu podařilo vybojovat za bránou puk a dotlačit ho do branky 2:2. Ve třetí třetině jme to dokonce byli my, kdo šel do vedení. Kari oplatil Tobolkovi příhru a ten střelou z mezikruží skóroval 3:2. Chvilku na to jsme dostali výhodu přesilové hry, ale místo abychom hru kontrolovali, jsme vytvořili další chybu, kterou soupeř dokázal využít 3:3. Hned poté soupeř hledal vysokou přihrávkou z obranné třetiny najíždějícího spoluhráče, puk propadl přes dva naše obránce a z nájezdu padl vítězný gól utkání 3:4. Stáhli jsme hru na dvě, přišla tyč od Peppera, šance Dráta a Benyho. Víc se nám ale již nepodařilo. Naopak soupeř dvěma dalšími góly pojistil vítězství 3:6. Celkově jsme sehráli dobrý zápas, donutili soupeře hrát na dvě lajny?, ale mohli jsme získat víc.

Sestava: Kimel - Charvy, Pedy - Topi, Drát, Beny - Lukši, Válec - Toman, Pepper, Tobo - Kari, Koksi

Branky a asistence: Kari(Tobo), Topi (Toman , Pepper), Tobo (Kari)

Vyloučení: 4:2

HK Příbram 99 - TJ Sokol Solopisky 5:5 (1:2, 1:1, 3:2)

19.10. 2013

V prvním zápase jsme na domácím ledě přivítali tým Tj Sokol Solopisky. Zápas pro nás nezačal šťastně, když jsme hned po 27 vteřinách inkasovali po střele z úhlu 0:1. Podařilo se nám ovšemvyrovnat, když po přihrávce Topiho zavěsil Drát 1:1. Chvilku na to měl před sebou půl prázdné brány Tobo, ale neproměnil. A tak přišlo  naše oslabení, které hosté dokázali využít 1:2. Ve druhé části přišla další přesilovka hostí a v ní sporný gól, kdy se puk ocitl na brankové čáře. Je asi pochopitelné, že každá strana viděla situaci jinak. Nicméně dle mého názoru nemohl vidět puk rozhodčí přes clonící hráče, i proto, že v té době k brance teprve přijížděl odněkud z kruhu pro vhazování. Pokud by puk neomylně za brankovou čárou viděl, reagoval by ihned a ne až poté, co k brance dojel, kdy už byl puk z brankové čáry pryč. Nicméně v MOP zatím nefunguje videorozhodčí ;) a gól byl uznán 1:3. Pravdou také je, že jsme předtím měli puk v oslabení vyhodit ( a že se to dalo několikrát), a k této situaci by zřejmě vůbec nemuselo dojít. Po tomto momentu jsme nehráli dobře a nechali se znovu několikrát zbytečně vyloučit. Soupeř naštěstí náskok nezvýšil. Postupně jsme znovu dostávali do zápasu a byl to Drát, který z otočky našel najíždějícího Topiho, který snížil na 2:3. V druhé části došlo ke zranění Koksiho, po zbytečné kličce na modré, a o něco tvrdší strom před koncem třetiny, přežil naštěstí bez úhony Válec. Do poslední třetiny jsme šli s odhodláním výsledek otočit, ale byl to opět soupeř, kdo skoroval a to hned 2x 2:5 a v tu chvíli se zdálo být rozhodnuto. Nicméně přišla naše přesilovka, ve které šikovně tečoval Milan Eliho nahození a snížil na 3:5. V té době zbývalo do konce asi 10 minut. O chvilku později to byl sám Eli, který si najel mezi kruhy a prostřelil hostujícího gólmana 4:5. A měli jsme další vyložené šance (např Drát 2x, Komajs během jednoho střídání). Až přišla chvíle Tobolky, který se dokázal prosadit 1 na 1 a vyrovnal na 5:5. Na druhé straně Kimel vychytal dva nájezdy, ale při druhém se zranil tak, že nebylo vůbec jisté, zda bude schopen zápas dochytat. Do konce zápasu asi 2 a půl minuty. Kimel si do brány doslova jen "stoupnul". Taktika byla daná. Udržet remízu a nedovolit soupeři vystřelit. To se nám výborně podařilo a dokonce přišla šance pro Komajse po přihrávce Topiho, ale ten na puk nedosáhl a zápas skončil remízou.

Sestava: Kimel - Charvy, Pedy - Topi, Drát, Beny - Koksi, Eli - Toman, Pepper, Tobo, - Milan, Válec, Komajs

Branky a asistence: Drát (Topi), Topi (Drát), Milan (Eli), Eli (?), Tobo(Pepper)